Автоматичні вимикачі з високою відключаючою здатністю

Автоматичні вимикачі з високою відключаючою здатністю

Автоматичні вимикачі призначені для захисту ланцюга від аварійних режимів короткого замикання і перевантажень, що запобігає виходу з ладу обладнання, пошкодження проводки, виникнення пожеж. Компактне модульне виконання електротехнічних виробів дає очевидні плюси в простоті монтажу і енергоємності загального збірки низьковольтного комплектного пристрою, простоті його експлуатації, але при цьому таке обладнання має обмеження по захисним характеристикам, таким як максимальний струм короткого замикання Icu (кА), який здатні комутувати автоматичні вимикачі. Для більшості модульних вимикачів, представлених на ринку, номінальна гранична відключає здатність становить 4,5-6 кА. Для випадків, коли відключаюча здатність повинна бути вище, наприклад, комутація ланцюга з підключеним до неї промисловим обладнанням, двигунів, сонячних панелей і ін., корпорація ABB створила серію пристроїв S800 з підвищеною відключаючою здатністю аж до 50 кА. Для досягнення таких високих показників була розроблена інноваційна система гасіння дуги, що дозволяє використовувати ці пристрої як альтернативу плавким запобіжникам, дані вироби можуть застосовуватися на об'єктах, де потрібні компактні габарити і високі експлуатаційні показники, від житлового сектора до транспорту і промислових підприємств.


Різновиди

Номінальний струм пристроїв серії S800 від 6-ти до 125 А;

Серія S800PV-S сконструйована з орієнтацією на роботу з сонячними панелями, їх відмінна риса - це можливість розірвати ланцюг постійного струму 10-125А з напругою до 1200 В;

Обмежувач струму S800-SCL SR з самоповерненням, працюючи в парі з відповідним автоматичним вимикачем або пускачем дозволяє відключати 50 кА при напрузі 690 В;

Серія S500 являє можливість широкого регулювання по номінальному струму відключення, що дозволяє адаптувати їх під різні завдання.


Монтаж

Монтаж можливо виконувати на DIN-рейку 35 мм. Компактні габарити дозволяють установку в більшість корпусів, які призначені для модульного обладнання. При монтажі варто враховувати, що завдяки високим характеристикам пристроїв їх габарити трохи більше, наприклад, трьохполюсний автомат має ширину в 82,5 мм, тобто в півтора рази більше, ніж звичайний.


Спосіб експлуатації

Експлуатація автомата з підвищеною відключаючою здатністю для оператора нічим не відрізняється від роботи з звичайним MCB. На передній частині присутній актуатор, яким проводиться включення і відключення, також є можливість точно визначати причину спрацювання завдяки положенню "TRIP".


Спосіб підбору

Вироби мають підбиратися виходячи з характеристик ланцюга, який вони повинні захищати, обов'язково враховувати номінальні струм і напруга в мережі, в разі роботи з двигунами враховуються пускові струми та ін. Якщо ж вимикач встановлюється для захисту певного споживача електроенергії, то їх характеристики повинні бути узгоджені між собою, в більшості випадків даний тип виробів встановлюється для захисту промислового обладнання, де підбором захисних пристроїв займаються комплексно, з огляду на безліч факторів, цю роботу часто виконують на етапі проектування всієї енергосистеми того чи іншого підприємства, або ж в порядку модернізації.


Переваги ABB

Вимикачі з підвищеною відключає здатністю виробництва ABB містять в собі багаторічний досвід і інноваційний підхід компанії, що дозволяє запропонувати вам максимально ефективні та надійні рішення.


Питання відповідь


Питання: що краще, автомат або запобіжник? як вибрати?

Відповідь: плавкі запобіжники, безсумнівно, мають відмінні характеристики і надійність, але можуть бути незручними в експлуатації, при спрацьовуванні обов'язково вимагають заміни плавкого елементу, що іноді вимагає часу на його пошуки і установку. Вимикач практично відразу після усунення причини аварії дозволяє продовжити роботу, простим переведенням клавіші в положення "ВКЛ", що економить час і зменшує простої.


Питання: чому вимикачі з підвищеною відключає здатністю ширше, ніж звичайні тих же номіналів?


Відповідь: з огляду на те, що даним апаратам необхідно вимикати вищі струми, є необхідність в більш потужному дугогасному пристрої і посилених головних контактах, що і вимагає додаткових габаритів.


Питання: що буде, якщо замість вимикача з високою відключаючою здатністю тимчасово поставити звичайний автомат того ж номіналу?

Відповідь: можливо, нічого страшного, до настання короткого замикання. Головні контакти пристрою можуть зваритися між собою намертво, з усіма наслідками, що випливають


Як купити?

Для придбання вкажіть обрану модель, кількість, спосіб оплати і доставки. Якщо у Вас виникнуть питання, то наші фахівці готові надати професійну консультацію.


Гарантії

На всі вироби надається гарантія виробника. Обмін та повернення згідно з законодавством України.