Модульні Автоматичні Вимикачі

Автоматичний вимикач - пристрій для захисту електричного кола від аварійних режимів роботи, а саме коротких замикань і перевантажень. Причиною подібних явищ можуть служити різні чинники, такі як механічні дефекти провідників, вихід з ладу споживачів електроенергії, надмірне навантаження на мережу, неправильна експлуатація підключених приладів. Все перераховане вище може призвести до не бажаних наслідків у вигляді подальших пошкоджень в електричному колі, пожеж різного ступеня тяжкості. З огляду на вищевикладене, до вибору захисного апарату варто підходити відповідально, спираючись на знання і досвід фахівців, не ставлячи на чільне місце бажання економити, тому що мова йде про безпеку життя і здоров'я людей, а також збереження майна.

Вибір модульного автоматичного вимикача

Сьогодні на ринку представлено безліч виробів, які призначені для захисту мережі від високих значень коротких замикань і перевантажень, виражених в амперах, їх можна розділити на два класи, це плавкі запобіжники і вимикачі автоматичної дії. На даний момент в побутовому секторі явно переважають останні, бо є більш простими в експлуатації і мають багаторазову дію, володіючи достатньою надійністю. Без автоматичних вимикачів не обходиться жодне будівництво або реконструкція, такі як житловий приватний або багатоквартирний будинок, офісне приміщення, виробничий цех, великий завод та інші будівлі і об'єкти різноманітного призначення. Найбільш поширені автоматичні вимикачі модульного типу (MCB - miniature circuit breaker), так як вони здатні вирішувати більшість побутових завдань, прості в монтажі і досить мініатюрні, легко монтуються в поверхових і квартирних щитах.

При виборі автоматичного вимикача необхідно знати точні параметри мережі, в якій він повинен буде працювати. Модульні автомати відрізняються часо-струмовими характеристиками, кількістю полюсів і фаз, номінальним струмом, і, зрозуміло, виробником. При підборі автоматичного вимикача необхідно розуміти в яких умовах він буде працювати і яких споживачів захищати від аварійних режимів, на які навантаження розраховані струмопровідні кабелі. В першу чергу визначається кількість фаз в колі і робочий струм, який не повинен бути перевищений, далі визначаємо тип навантаження, з яким буде працювати автомат. Необхідно щоб часо-струмова крива відповідала типу навантаження, відповідно до нього вибираємо часо-струмову характеристику і підбираємо апарат. Існує сім можливих часо-струмових характеристик (a, b, c, d, z, k, ma). Розглянемо кожну характеристику:

Характеристика A - застосовується для кіл, що працюють без перевантажень;

Характеристика B - використовується для ліній з невеликими пусковими значеннями струму, наприклад освітлення;

Характеристика C - підходить для кіл з невеликими пусковими струмами (домашнє господарство);

Характеристика D -для роботи з великими пусковими струмами, наприклад, пуск електродвигуна;

Характеристика Z - робота з електронними пристроями;

Характеристика K - для роботи з індуктивними споживачами;

Характеристика MA - відсутній тепловий захист, захист тільки від короткого замикання.

При виборі вимикача необхідно так само орієнтуватися на стандартний ряд номінальних струмів пристрою. Велике значення має відключаюча здатність пристрою, вимірюється в кілоамперах (кА), характеризує максимальну величину струму, яку зможе витримати пристрій і розірвати коло. Потрібно відзначити, що це важлива характеристика автоматичного вимикача і вона безпосередньо впливає на ціну, але для побутового домашнього використання це значення може становити не більше 6кА.

Монтаж і спосіб експлуатації

Монтаж модульних пристроїв часто здійснюється в спеціалізованих щитках із заздалегідь визначеною максимальною кількістю посадкових місць. Установка проводиться на DIN-рейку з можливістю розташування апаратів впритул один до одного, по боках кожної рейки рекомендується встановлювати фіксатори, що запобігають зміщенню по сторонам. Найчастіше така збірка закривається екраном. Саме підключення і розводка проводів проводяться за допомогою хрестової викрутки, за допомогою якої відкручуються і затискаються клеми і з'являється можливість підключення струмоведучих проводів або гребінчатої шини. У другому випадку монтаж відбувається швидше і простіше, так як відсутня необхідність опресування проводів наконечниками, але такий варіант можливий не у всіх випадках.

Модульні автоматичні вимикачі вкрай прості і безпечні в експлуатації, у язичка актуатора всього два положення «ON» ("ВКЛЮЧЕНО") і «OFF» ("ВІДКЛЮЧЕНО"), перемикання проводиться вручну. У разі автоматичного спрацьовування перед повторним включенням необхідно визначити причину спрацювання і усунути її, а тільки потім подавати напругу, інакше, в кращому випадку, вимикач спрацює повторно. Якщо в результаті експлуатації на апараті помітно сліди гару, оплавлення чи інших пошкоджень, в тому числі і механічних, його необхідно негайно замінити на справний зразок.

Переваги автоматичних вимикачів компанії ABB

Компанія ABB спеціалізується на електротехнічній продукції вже багато років і є одним із загальновизнаних лідерів на світовому ринку, має широкий спектр номенклатури виробів, яка задовольнить будь-які запити споживача. Колосальний досвід дозволяє поєднувати якість, надійність та інновації у своїй продукції. При цьому у продукції ABB відмінне поєднання ціни та якості, що робить її оптимальним вибором для вимогливого покупця.


Питання відповідь

Питання: Як мені підібрати автоматичний вимикач собі додому?

Відповідь: найпростіший спосіб, це зчитати маркування з існуючого автомата, який необхідно замінити, на автоматі має бути зазначено кількість полюсів і фаз, номінальний струм пристрою і часо-струмову характеристику, наприклад: 3P, 63А, C6. Якщо з цим виникають труднощі, то краще звернутися до фахівців.

Питання: Чи можу я самостійно змонтувати придбаний автоматичний вимикач?

Відповідь: Автоматичний вимикач являє собою апарат захисту електричної  мережі. Для його монтажу необхідно мати певні знання з електротехніки та з безпечного виконання робіт в електроустановках. Тому рекомендуємо виконувати монтаж автоматичних вимикачів кваліфікованими електриками.

Питання: Автомат постійно «вибиває», у чому може бути проблема?

Відповідь: Можливі дві найвірогідніших причини, це перевищення допустимого навантаження на мережу, і автомат чесно «відпрацьовує» з захисту мережі, або ж сам вимикач підібраний невірно і струми постійно перевищують номінальне значення автомата, в такому випадку пристрій необхідно замінити.

Питання: чи можна вибрати найдорожчий автомат і бути впевненим що він підійде?

Відповідь: такий підхід категорично непридатний, якщо, наприклад, вибрати дорогий автомат з високою відключаючою здатністю і великим номінальним струмом, то він не захистить вашу мережу від перевантаження, так як для нього це буде нормальний режим роботи і в результаті може оплавитися і вигоріти проводка. При виборі такого пристрою потрібно повністю розуміти всі нюанси, інакше гроші будуть витрачені даремно, тому краще звернутися до фахівців.


Як купити?

Автоматичний вимикач виробництва ABB можна придбати у нас, для цього необхідно:

1. Визначити модель;

2. При необхідності проконсультуватися у наших фахівців;

3. Вказати кількість;

4. Визначити спосіб оплати;

5. Визначити спосіб доставки.

Гарантії

Гарантія від виробника, обмін і повернення протягом 14-ти календарних днів.