Пристрої диференціального струму

Пристрої диференціального струму ABB


Для уникнення ризику ураження електричним струмом потрібно бути повністю впевненим у якості, безпеці і надійності пристроїв розподілу електричної енергії.

Для надійного захисту від струмів витоку людей і обладнання необхідно застосовувати пристрої диференціального струму, вони виявляють невідповідність в параметрах електричного кола, наприклад, в разі замикання на землю або несправність обладнання, і відключають подачу напруги, тим самим запобігаючи травми або загибель людей, пошкодження обладнання, пожежі. До таких пристроїв відносяться, наприклад, пристрої захисного відключення (ПЗВ) і диференціальні автоматичні вимикачі (диф. автомат). Різниця між ПЗВ і диференційним автоматом полягає в тому, що ПЗВ не може самостійно розімкнути ланцюг, а лише виявивши витік, механічно впливає на ручку актуатора вимикача, таким чином може застосовуватися тільки в парі з автоматом. Диференціальний автомат, в свою чергу, самостійний пристрій, він здатний визначити витік струму і розімкнути контакти, знеструмити пошкоджену ділянку ланцюга яка знаходиться за ним.

Як правило, побутові пристрої диференціального струму виконані в модульному виконанні з можливістю кріплення на DIN-рейку, що спрощує монтаж і експлуатацію.


Принцип роботи


Принцип роботи пристроїв диференціального струму базується на роботі диференціального трансформатора. При нормальній роботі ланцюга сума струмів що проходять через котушку трансформатора повинна дорівнювати нулю, в разі, якщо значення струму відмінно від нуля, різниця виявляється котушкою диференціального трансформатора і пристрій подає сигнал на виконавчі механізми розмикаючи контакти вимикача. Найчастіше на пристроях диференціального струму встановлена уставка по струму витоку 0,03 А, цього достатньо, щоб ігнорувати різні паразитні струми і не завдати шкоди людині.


Сфера застосування


Сфера застосування пристроїв включає в себе як житлові приміщення, так і офісні будівлі, центри обробки даних, лікарні тощо., Тобто повсюдно, де є ризик ураження людини електричним струмом. Варто враховувати, що застосовувати пристрої диференціального струму недоцільно в приміщеннях зі старою і хлипкою проводкою, це обумовлено досить великими струмами витоку через застарілість ізоляції.


Основні параметри


До основних параметрів пристроїв диференціального струму відносяться:

  • Номінальну напругу;

  • номінальний струм навантаження;

  • номінальний диференційний струм відключення;

  • номінальний диференціальний струм невключення;

  • граничне значення надструму невключення;

  • надструм;

  • номінальна включаюча і відмикаюча здатність (комутаційна здатність);

  • номінальний умовний струм короткого замикання.


Компанія ABB пропонує повне сімейство пристроїв захисного відключення, а саме RCCB, RCBO, RCD-блоки, реле витоку на землю, для усунення загроз в житловому, комерційному та промисловому секторах.