Пристрої захисту від перенапруг

Пристрої захисту від перенапруг

Пристрої захисту від перенапруги використовуються для нейтралізації або зменшення шкідливого впливу на електричний ланцюг високих значень напруги, які можуть виникнути через попадання блискавки, комутаційних процесів та ін. Наслідком потрапляння блискавки в електричну систему може бути вихід з ладу всього обладнання, яке живиться в електричній мережі, вихід з ладу проводки, ризик виникнення пожежі та загроза життю і здоров'ю людей. Для запобігання цим явищам необхідно використовувати пристрої захисту від перенапруг.

Конструкція пристроїв захисту від перенапруг, в більшості випадків, складається з електродів і дугогасильного пристрою, робота ґрунтується на простому принципі дії: при виникненні між двома його електродами напруги, що перевищує встановлену норму, відбувається пробій і розряд перенаправляється з мережі в землю.

Завдяки використанню пристроїв захисту від перенапруг ABB можна уникнути неприємних наслідків ударів блискавок та інших аварійних ситуацій, що викликають скачки напруги в мережі, це дозволяє продовжити термін служби електрообладнання та додатково убезпечити всі пристрої.

Застосовуються пристрої захисту від імпульсних перенапруг ABB як в побутовому секторі, так і в офісних приміщеннях, на виробництвах, дата центрах та інших електричних мережах, які можуть бути схильні до проблем з імпульсними перенапруженнями внаслідок різних чинників.


Різновиди

Пристрої захисту від імпульсних перенапруг abb можуть відповідати декільком класам:

  • Клас 1 здатні витримувати скачки струму без руйнування пристрою, витримують імпульсний струм 25 кА на полюс з хвилею 10/350 мкс, схожий з природним струмом блискавки, розмикають коротке замикання до 50 кА. Розміщуються в головному розподільному щиті для захисту всієї установки, виготовляються з фазними струмами (If) на 7, 15, 50 кА, побудовані на варисторних технології;

  • Клас 2 призначені для захисту чутливого обладнання від вторинних коливань, безпечно розряджають ток з хвилею 8/20 мкс, Imax 20, 40, 80 кА, напруга пробою 1, 1,4 або 1,5 кВ, постійна або змінна напруга від 75-ти до 760В;

  • Клас 3 встановлюються максимально близько до чутливого обладнання, витримують імпульсний струм з хвилею 1,2 / 50 до 8/20, є пристроями з вкрай низьким рівнем захисту. Imax - 10 кА, напруга пробою - 900 В, напруга мережі 275 або 440 В.


Монтаж

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг АВВ може бути змонтовано на 35 мм DIN-рейку, не вимагає спеціального інструменту для установки.


Спосіб експлуатації

Після установки пристрій може працювати без додаткового обслуговування, в разі появи в мережі імпульсних розрядів, колір індикатора змінить свій колір із зеленого на червоний, це буде свідченням того, що пристрій спрацював і його необхідно замінити.


Спосіб підбору

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг ABB може бути підібрано відповідно до класу захисту, який він має забезпечувати. Важливо визначити які максимальні значення імпульсної напруги можливі в мережі, для чого необхідно визначити можливі джерела. Виходячи з параметрів проводки можна визначити струм, який здатен пропустити через себе пристрій. Ці завдання є специфічними, тому повинні вирішуватися фахівцями, тільки в такому випадку можна буде гарантувати правильну роботу системи захисту від перенапруг.Переваги пристрої захисту від перенапруг ABB

Кожна модель серії OVR виробництва ABB проходить випробування на спеціалізованих стендах і виконана на високому технологічному рівні, що гарантує правильну і безвідказну роботу виробу. Широкий вибір номенклатури дозволяє підібрати пристрій захисту від перенапруг саме для ваших завдань.


Питання відповідь

Питання: чи є необхідність установки даних приладів в квартирі?

Відповідь: так, є, будинкові мережі так само схильні до різних стрибків напруги, які часто виводять з ладу електричні побутові прилади, але важливим і обов'язковою умовою установки пристрою захисту від перенапруг є наявність заземлюючого провідника в квартирі;


Питання: якщо в приватному будинку встановити цей пристрій, то це захистить від удару блискавки?

Відповідь: на жаль ні. Справа в тому, що блискавкозахист це комплекс заходів, і пристрій захисту від перенапруг є тільки складовою цього комплексу, сам по собі не може повноцінно захистити від впливу блискавки


Питання: чи можна самостійно підключити будинки цей пристрій?

Відповідь: так, можна, але тільки лише в тому випадку, якщо Ви чітко впевнені в своїх знаннях. Невірно підключений пристрій особливо нашкодити не може, хіба що вашому бюджету, але і користі від нього не буде ніякої.


Як купити?

Щоб купити пристрій захисту від перенапруг вам досить визначитися з класом захисту, моделлю пристрою і повідомити нам про свій вибір. Також прохання відразу вказати форму оплати і варіант доставки. У разі якщо у вас виникнуть труднощі обов'язково зверніться до наших консультантів.


Гарантії

На всі свої вироби компанія ABB надає офіційну гарантію, в разі ж повернення або обміну все можна здійснити відповідно до чинного законодавства України.